• Smíchocvik Metrový smích
  • Smíchocvik Pochvala
  • Smíchocvik Veselý krtek
  • Smíchocvik Indický autobus
  • Smíchocvik Výpověď z práce
  • Smíchocvik Mobilní telefon
  • Teoretický úvod k józe smíchu
  • Spokojený lektor
  • Smíchocvik Pštros
Vladimír Paleček - jóga smíchu
"Čas se smát nastal, když na to nemáte čas." Argus
Kalendář akcí:
Lekce jógy smíchu
Areál Rolava v Karlových Varech:

Lekce jógy smíchu pod mým vedením se bude konat v sobotu 23. června 2018 od 16:00 hod. na akci "Oslava mezinárodního dne jógy" v areálu Rolava v Karlových Varech. Plakát akce ke stažení.


Prožitky účastníků akcí:

Super Smíchovačka - díky Vladimíre - promotéři objednávejte na firemní akce - Smích léčí. (Petr Hoffelner, květen 2018)

Palečku, podařilo se Vám včera v knihovně udělat pěknou terapeutickou skupinu. Jste moc fajn a sympatický člověk, taktně jste se neptal všech účastníků na jejich pocity. Mě osobně se podařilo se dobře uvolnit, s čímž mám problém i když si teoreticky vím rady. Takže se mi ráno dobře vstávalo, nemusím po ránu řešit nápor napětí a nervozity z časového presu. (Radka D., únor 2018)

Na józe smíchu jsem byla poprvé a nijak jsem dopředu na internetu nepátrala, co mě čeká. Někdy je hezké nechat se překvapit. Na setkání do Městské knihovny v Karlových Varech přišly vesměs seniorky. Lektor Mgr. Paleček nám stručně představil historii jógy smíchu a seznámil nás s kontraindikacemi. A pak už jsme se dali do smíchu :-). Pro mě bylo pozitivním zjištěním, že tělo nerozlišuje smích přirozený a naučený. Prováděli jsme roztodivné "smíchocviky" – třeba indický autobus, smích dětí na pískovišti či výtah. Pořádně jsme se vyřádili. Moc se mi líbilo, že se ženy (muž byl na akci pouze jeden) dokázaly uvolnit. Jóga smíchu mě zaujala, protože uvolňuje a umožňuje člověku, aby se nebral příliš vážně. Protahuje různé svaly na těle, ale hlavně prospívá uvolnění duše. Být zase aspoň chvíli jako děti, které se smějí a někdy ani nevědí čemu. A ještě jeden poznatek: náš nucený smích občas přecházel ve smích spontánní, to když jsme svým pohledem zachytili hurónský smích sousedův. (Bc. Ludmila Křivancová, květen 2016)

Svět je bláznivý, proč nezkusit něco ještě bláznivějšího, osvobozujícího? Proč nezkusit něco, co neumíme? Co se naučit třeba smát? Jen tak? Co takhle dětská radost - umíte to? Myslíte se, že to umíte? Opravdu si to myslíte? Přijďte to zkusit, je to prýma :-) Přeji krásný den plný smíchu a moc děkuji za zážitek :-) (Marie Janů, březen 2016)

Jógy smíchu jsem se zúčastnila spolu se svým sedmiletým synem Matějem. Musím říct, že jsme si to oba moc užili!! Sešla se bezva parta lidí jak jinak za účelem smíchu :) ) a Vláďova interpretace jednotlivých "smíchocviků" byla naprosto úžasná a velmi nakažlivá!! Ještě dlouho po kurzu jsme se smáli. Dodnes na některé cviky vzpomínám a snažím se používat v těžkých situacích každodenního života. Třeba cvik s výpovědí v práci (a jak si s ní pěkně vy... zadnici :D) jsem nedávno aplikovala na kamarádce a pomohla jí alespoň na chvilku ulevit od starosti. Moc děkuji za tuto zkušenost. Budu si "to" muset zase někdy připomenout. (Jana Sedláčková, srpen 2015)

Autor fotografií v záhlaví: Petr Hoffelner (foceno na akci Mezi ploty v Bohnicích v květnu 2018)

Copyright © 2016-2018 Všechna práva vyhrazena.