• Smíchocvik Metrový smích
  • Smíchocvik Pochvala
  • Smíchocvik Veselý krtek
  • Smíchocvik Indický autobus
  • Smíchocvik Výpověď z práce
  • Smíchocvik Mobilní telefon
  • Teoretický úvod k józe smíchu
  • Spokojený lektor
  • Smíchocvik Pštros
Vladimír Paleček - jóga smíchu
"Čas se smát nastal, když na to nemáte čas." Argus
Kalendář akcí:
Osho aktivní meditace v Karlových Varech:

Osho aktivní meditace pod mým vedením ve Studiu Namaste v Karlových Varech se budou konat každý čtvrtek od 19:30 hod.

Cena za jednu lekci je 100 Kč (není třeba podávat přihlášky předem). Plakát akce ke stažení

Jóga smíchu v Chebu:

Lekce jógy smíchu pod mým vedením se bude konat v Městské knihovně v Chebu v pondělí 18. listopadu 2019 v 18:15 hod. S 15 minutovou přednáškou na téma "Smíchologie - historie a terapie". S sebou volné oblečení a karimatku nebo deku. Vstup zdarma. Plakát akce ke stažení

Meditační workshopy v Chebu:

Meditační workshopy "Uvolni se, hraj si a tvoř" pod mým vedením v prostoru Balanc-centra tance a jógy v Chebu se budou konat vždy v sobotu od 10:00 do 13:00 hod. Termíny jednotlivých workshopů: 23. listopadu 2019, 7. prosince 2019 a 11. ledna 2020.

Cena za jeden workshop je 490 Kč. Přihlášky předem přijímám na e-mail v.palecek@seznam.cz nebo na mobil: 725 240 915 nejpozději 24 hodin před začátkem akce. Plakát akce ke stažení

Meditační workshopy v Karlových Varech:

Meditační workshopy "Uvolni se, hraj si a tvoř" pod mým vedením ve Studiu Namaste v Karlových Varech se budou konat vždy v sobotu od 9:00 do 12:00 hod. Termíny jednotlivých workshopů: 5.října a 30. listopadu 2019.

Cena za jeden workshop je 390 Kč (platba předem pří rezervaci). Přihlášky předem buď osobně přímo ve Studiu Namaste v Karlových Varech nebo na e-mail romibauerova@seznam.cz. Plakát akce ke stažení


Prožitky účastníků akcí:
Obsah:
2019

workshop "Tanec srdce a jóga smíchu", listopad 2019:

Šárka Vacková, červen 2019: Jóga smíchu na festivalu "Alchymistické Litoměřice" - Píšu trošku se zpožděním, ale chtěla jsem Vám poděkovat za skvělou jógu smíchu na festivalu v Litoměřicích. Byla to nejlepší, nejkrásnější a nejveselejší přednáška z festivalu. Naprosto bezprostřední a super. Moc se mi to líbilo.

Míša, květen 2019: Jóga smíchu na festivalu "Alchymistické Litoměřice" - Ještě jednou díky za skvělý vysmátý seminář na AllFestu. Díky za to co děláš, takovou lavinu radosti a uvolnění poslat na všechny lidi, tak je všem na světě blaženě :-)

2018

Jitka Valíčková, prosinec 2018: Meditační workshop "Uvolni se, hraj si a tvoř" - Děkuju, nejen za prostor pro tvoření, ale i za Vaše slova, která jsem potřebovala slyšet.

Lucie Kohoutková, listopad 2018: Dnes jsem se zúčastnila celkem třetí Osho meditace včetně víkendového workshopu, kde jsme měli možnost se navíc i kreativně projevit. Osho meditace neznám, je to moje první zkušenost a zjišťuji a jsem překvapená tím, že jde o velmi jednoduché vičení. Nejde o žádnou námahu ani výkon. Člověk není unavený, ale naopak za poměrně krátkou dobu, po kterou meditace trvá a z velice jednoduchých úkonů ze kterých se sestává, má pro mě překvapivě velmi pozitivní relaxační efekt a jistě i regenerační pro moje tělo. Protože u mě mizí a uvolňují se nahromaděné stresy z předchozích let, kdy jsem neměla prostor se zabývat tím, jak se cítím a stále jsem se vnitřně trápila a nevěděla si rady s bolestmi v břiše, které mi působí stres. Tyto stavy jsou pro mě psychicky i fyzicky náročné a komplikují mi příjemné prožívání každého dne.
Po Osho meditaci se cítím vnitřně uvolněná a získávám díky ní pocit vnitřního klidu a míru. Tento pro mě už téměř zapomenutý příjemný a naplňující pocit si teprve začínám uvědomovat a přijímat ho do budoucna jako převažující pocit v mém těle. Dál pozoruji, jak tento pocit mění moje prožívání běžných obyčejných situací. Cítím na sobě znatelnou úlevu, vnitřní pohodu a klid, kterého bych sama od sebe v mé současné situaci nedosáhla. Jsem mile překvapená tou kombinací jednoduchosti a minima úsilí a změnou výrazně lepšího vnitřního nastavení, který pomáhá rychle odbourávat stres v těle a tím mění i celkový pohled člověka na jeho současnou situaci. Vřele doporučuji všem, kteří pochybují, aby se sami přesvědčili na vlastní kůži. Děkuji Vám pane Palečku za odborné vedení meditace. Budu se těšit na další meditace nebo cvičení tohoto typu a věřím, že se mi podaří prostřednictvím těchto cvičení dosáhnout trvalých pozitivních změn v mém životě.

Sylva B., září 2018: Osho Kundalini meditace - Musím říci, že to bylo velmi příjemné a intenzivní prožití a já jsem se dnes poprvé, po cca dvou měsících konečně příjemně a hluboce vyspala. Ráno bylo pro mne úplně jiné!

Petr Hoffelner, květen 2018: Super Smíchovačka – díky Vladimíre – promotéři objednávejte na firemní akce – Smích léčí.

Radka D., únor 2018: Palečku, podařilo se Vám včera v knihovně udělat pěknou terapeutickou skupinu. Jste moc fajn a sympatický člověk, taktně jste se neptal všech účastníků na jejich pocity. Mě osobně se podařilo se dobře uvolnit, s čímž mám problém i když si teoreticky vím rady. Takže se mi ráno dobře vstávalo, nemusím po ránu řešit nápor napětí a nervozity z časového presu.

2016

Bc. Ludmila Křivancová, květen 2016: Na józe smíchu jsem byla poprvé a nijak jsem dopředu na internetu nepátrala, co mě čeká. Někdy je hezké nechat se překvapit. Na setkání do Městské knihovny v Karlových Varech přišly vesměs seniorky. Lektor Mgr. Paleček nám stručně představil historii jógy smíchu a seznámil nás s kontraindikacemi. A pak už jsme se dali do smíchu :-). Pro mě bylo pozitivním zjištěním, že tělo nerozlišuje smích přirozený a naučený. Prováděli jsme roztodivné “smíchocviky” – třeba indický autobus, smích dětí na pískovišti či výtah. Pořádně jsme se vyřádili. Moc se mi líbilo, že se ženy (muž byl na akci pouze jeden) dokázaly uvolnit. Jóga smíchu mě zaujala, protože uvolňuje a umožňuje člověku, aby se nebral příliš vážně. Protahuje různé svaly na těle, ale hlavně prospívá uvolnění duše. Být zase aspoň chvíli jako děti, které se smějí a někdy ani nevědí čemu. A ještě jeden poznatek: náš nucený smích občas přecházel ve smích spontánní, to když jsme svým pohledem zachytili hurónský smích sousedův.

Marie Janů, březen 2016: Svět je bláznivý, proč nezkusit něco ještě bláznivějšího, osvobozujícího? Proč nezkusit něco, co neumíme? Co se naučit třeba smát? Jen tak? Co takhle dětská radost – umíte to? Myslíte se, že to umíte? Opravdu si to myslíte? Přijďte to zkusit, je to prýma :-) Přeji krásný den plný smíchu a moc děkuji za zážitek :-)

příběh Patricie, leden – únor 2016: Už jako dítě jsem se snažila pro všechny v mém okolí udělat jen to nejlepší. Snažila jsem se, aby mě měli rádi, tak jsem dělala vše pro to, abych se zavděčila. Postupem času jsem se stala otrokem téhle hloupé představy. Snažila jsem se být nejlepší kamarádkou, nejlepší dcerou, vnučkou, manželkou, mámou, prodavačkou, aranžérkou, ošetřovatelkou, lázeňskou, organizátorkou, bavičem, poradcem. Zkrátka vším, co mi mohlo dopomoci k pocitu, že mě má někdo rád, že mě respektuje, že ho zajímám, že jsem důležitá. Neustále jsem všechnu svou energii (a to jí mám na rozdávání, protože jsem hyperaktivní) věnovala do hloupého a nesmyslného dokazování ostatním, že i já mám své místo na zemi. Samozřejmě to byla zbytečně vynaložená energie, protože to vždy špatně dopadlo. Ups, nikdy to nikdo neocenil a nikdy to nikdo nepochopil. Nepochopili mě, jen můj muž a moje děti, ale to je jiný příběh.
Když jsem se v naději pro něco nebo někoho nadchla, tak ve většině případu mě varoval (jak říká můj starší syn) želví ocásek. To je takový radar v zátylku. Cítila jsem, že to není ono a stejně jsem do toho šla s plným nasazením. Ptáte se proč? Prostě kvůli víře v to, že konečně to bude ono, že někdo uslyší mé volání: “Tady jsem, haloo, to jsem JÁ…” Blbost, čím víc úsilí, tím věší zklamání… A tak nějak jsem při tom všem snažení zapomněla na sebe a to byl ten problém… Teď už to vím. Nejdřív jsem ale musela spadnout na úplné dno. Nemohla jsem to vyběhat, nemohla jsem to zlikvidovat prací, nemohla jsem to zapít vínem, nemohla jsem to rozebrat s údajnými známými, nemohla jsem nic… jen se zoufale 4 měsíce snažit dělat, že nic… hlavně, aby to nikdo nepoznal. Jéje, to by bylo faux pas. Vůbec mi nedocházelo, že nemám žádnou hodnotu a hlavně, že jsem všem šumafuk a co bylo nejhorší, byla jsem lhostejná i já sama k sobě. Trpím panickým strachem už od dětství, úzkostnou poruchou a depresemi. Jenže teď to bylo několikanásobně horší. Už jsem nemohla, ztrácela jsem se v sobě. A strach, ten neuvěřitelný strach, který mě ovládal, mi znemožnil cokoliv dělat. Učiněná hrůza mě požírala zevnitř. Potřebovala jsem pomoci. Paradoxně mi strach nedovolil nic s tím dělat.
Jednoho dne mě můj muž odvezl na ostrovskou psychiatrii a tam jsem to vše pomalu pochopila. Začala mi nová etapa života, prošla jsem si peklem, ale Ostrov byl oáza. Poznala jsem tam úžasný personál, který se snažil ze všech sil mi pomoci různými terapiemi. Všechny byly v ten okamžik důležité, ale jednu jsem měla obzvlášť ráda. Byla náročná, vedl jí Vladimír. Jeho terapie byly důmyslné, silné a těžké, ale účinné. Vladimír dokáže vycítit, co jste, kdo jste a pak intenzivně pracuje na vašem pochopení sama sebe a uvědomění si vaší vlastní síly. K józe smíchu jsem se dostala právě při léčení. První moment jsem si myslela, že nemůžu ve stavu v jakém jsem byla, že se prostě nemůžu smát. Nepůjde to, ale byla jsem zvědavá. Bylo to úžasný, nejprve se člověk stydí a je mu trapně. Jenže během jógy smíchu si najednou uvědomíte, že je úplně to nejlehčí se smát, i když vám to zrovna přijde úplně mimo. Pochopila jsem, že smích je úžasná energie, která je nakažlivá a vy jí umocníte, když se začnete taky smát. Léčíte se vy i ostatní. Najednou na nic jiného nemyslíte, vlastně vy vůbec nemyslíte, jen se smějete a záříte. Ta pozitivní energie se šíří a nabírá na síle a přitom se jen smějete všemu, všem i sobě.
Nikdy bych tomu nevěřila, že jóga smíchu může takhle fungovat. Představte si, že jste úplně na dně. Léky teprve začínají zabírat. V hlavě vám jede mixer myšlenek na tisíc otáček. Máte strach a úzkosti, pak zase jen strach a úzkosti, následují je deprese, pochyby o sobě, nesnášíte se a najednou přijde někdo s tím, že se máte tomuhle všemu vysmát. A víte co? Vy můžete, ano můžete. Buď ten pomyslný zbytek energie věnujete těm nesmyslům v hlavě, nebo se budete z posledních sil smát a možná i plakat, ale nestojíte na místě. Proudí skrze vás energie. Vy jste energie. Pozitivní energie, kterou rozdáváte stejně nešťastným lidem. Jógou smíchu se posouváte, uvědomujete si vlastní tělo a sílu, kterou máte a jak jste důležití. Protože, když se smějete, rozesmíváte nejen svou duši, ale i duše lidí okolo vás. Jste součást celku. Opakuji: “Jste důležití.” Uvědomíte si malichernost vlastních myšlenek. Uvědomíte si, co všechno jste mohli řešit s lehkostí úsměvu a hlavně uvědomíte si sami sebe, svojí krásu, sílu a moudrost.

2015

Jana Sedláčková, srpen 2015: Jógy smíchu jsem se zúčastnila spolu se svým sedmiletým synem Matějem. Musím říct, že jsme si to oba moc užili!! Sešla se bezva parta lidí jak jinak za účelem smíchu :) ) Vláďova interpretace jednotlivých “smíchocviků” byla naprosto úžasná a velmi nakažlivá!! Ještě dlouho po kurzu jsme se smáli. Dodnes na některé cviky vzpomínám a snažím se používat v těžkých situacích každodenního života. Třeba cvik s výpovědí v práci (a jak si s ní pěkně vy… zadnici :D) jsem nedávno aplikovala na kamarádce a pomohla jí alespoň na chvilku ulevit od starosti. Moc děkuji za tuto zkušenost. Budu si “to” muset zase někdy připomenout.

Autor fotografií v záhlaví: Petr Hoffelner (foceno na akci Mezi ploty v Bohnicích v květnu 2018)

Copyright © 2016-2019 Všechna práva vyhrazena.