• Smíchocvik Metrový smích
 • Smíchocvik Pochvala
 • Smíchocvik Veselý krtek
 • Smíchocvik Indický autobus
 • Smíchocvik Výpověď z práce
 • Smíchocvik Mobilní telefon
 • Teoretický úvod k józe smíchu
 • Spokojený lektor
 • Smíchocvik Pštros
Vladimír Paleček - jóga smíchu

Fotogalerie
Lekce jógy smíchu 6. 10. 2022

"Dne 6. října 2022 proběhla v ostrovském středisku TyfloCentra "Jóga smíchu" pod vedením lektora Mgr. Vladimíra Palečka, který nám touto formou představil cestu, jak se můžeme přiblížit svým pocitům a porozumět sám sobě. Klienti, kteří dorazili, byli velice zvědaví, co je vlastně čeká, protože s touto formou jógy se ještě nesetkali. Po příchodu si naši klienti posedali do kruhu a s napětím čekali, co se bude dít. A dočkali se! Díky lektoru panu Palečkovi málem došlo i k nehodám …., jak moc jsme se nasmáli.

A teď něco z reakcí zúčastněných:

 • Opravdu fantastický zážitek, totální uvolnění a odreagování
 • Člověk ztratí zábrany a stud, což je asi záměrem tohoto cvičení.
 • Smích léčí a je moc dobře se mu umět plně oddat, což pod vedením pana lektora nebyl žádný problém. Z lekce jsme odcházeli v dobré náladě a tak nějak jako bychom se vznášeli
 • Jó, bylo to dobrý, dlouho jsem se tak nenasmála.
 • Nejvíce se mi líbilo, jak jsme se všichni smáli.
 • Bylo to pro mě úplně nové, nepoznané. Člověk se úplně oprostí od všedních starostí – úplně mi při ní vypadly z hlavy.
 • Byla jsme taky zvědavá a úplně mě to odbouralo. Prvně smíchocviky a pak nakažlivý smích ostatních. Nejvíce se mi líbil smíchocvik kocour. Občas ho dělám i v práci :-)

Panu Palečkovi moc děkujeme za úvodní hodinu, kterou nám věnoval, a dle přání klientů se Jóga smíchu bude konat i v roce příštím." (TyfloCentrum Karlovy Vary, o.p.s., středisko Ostrov)

Lekce jógy smíchu 30. 8. 2022

Dne 30. 8. 2022 v Chebské knihovně v zahradě u hlavní budovy knihovny opět proběhla "Jóga smíchu" v mém podání s doplňující krátkou přednáškou na téma "Asertivní techniky". Něco málo ze zpětných vazeb zúčastněných:

 • "Některé dny nemusí být zrovna veselé, ale když podvečer strávíte jógou smíchu pod vedením skvělého Vladimíra Palečka a dalších lidí, co se chtějí smát, pak je to všechno, co se jeví těžce, najednou snesitelnější." Vorlice Skalní
 • "Tohle je absolutní štěstí, konečně se tvářit zpět jako děti, děkujeme" Hana Horáčková
Workshop Jóga smíchu 25. 7. 2020

"Jóga smíchu je skvělá hned v několika ohledech. Jakožto pořadatelé nejrůznějších kulturních, hudebních i společenských akcí musíme říct, že Jóga smíchu není nijak náročná pro organizační a technické zajištění, ovšem návštěvníkům přinese téměř dvě hodiny plné zábavy.
Jógu smíchu jsme zařadili na letošní první Sokolovský FOOD festival a desítky návštěvníků se tak v prostředí krásného parku dvě hodiny nepřestávaly smát. Sami jsme si Jógu smíchu také měli možnost vyzkoušet a musíme uznat, že dokud si to každý sám nezkusí, nepozná to pravé uvolnění a zábavu, která přijde ať člověk chce nebo ne. Jóga smíchu spojuje lidi všech věkových kategorií, ať už se dříve znají, či se vidí poprvé. Každý účastník ztratí během pár minut zábrany a ostatním ukážu svou pravou, veselou tvář. Věříme, že Jóga smíchu je také skvělým nástrojem pro nejrůznější teambuildingy či soukromé oslavy. Těšíme se, až znovu budeme moci v Sokolově přivítat pana Palečka a zpříjemnit tak návštěvníkům jakoukoliv naši akci."
(Tým MDK Sokolov)

Jóga smíchu se seniory v Lokti 20. 1. 2020

"Je úžasné pozorovat, jak se dá jóga smíchu praktikovat jak pro lidi dobře pohyblivé, kteří lektora napodobují, což způsobí nekončící záchvat smíchu a pro seniory, kteří při lekci sedí a kteří se v sedě drží za břicho, a utírají si slzy smíchu.Takto měnit různé skupinky lidí je jistě náročné a člověk/lektor/ musí rychle a hravě zhodnotit situaci a vědět JAK na lidi. Vladimír Paleček :-) vy jste to zvládl na VÝBORNOU a myslím si , že jste loketské seniory velice pozitivně nastartoval do tohoto nového roku." (Jana Poláková, DiS - Cestovní agentura Tajemství)

Workshop Tanec srdce a jóga smíchu 2. 11. 2019

Dne 2.11. 2019 v Karlových Varech proběhl první workshop "Tanec srdce a jóga smíchu". Na tomto projektu spolupracuji s Jeffem (Josef Zika). Naše spolupráce je optimální spojení zkušeností, znalostí a praxe práce s tělem a emocemi. Tanec srdce umožňuje spojení se přímo se svými pocity a později i s pocity ostatních, účastníci zažívají propojení celku ve skupině a jako katarzi skupinovou využíváme Jógu smíchu, která mimo jiné hravostí a spontánní bezprostředností rozvíjí kreativitu, odbourává komunikační bloky a léčí na různých úrovních.

Workshop jógy smíchu 26. 5. 2018

Dne 26. května 2018 se v Bohnicích konal další ročník již tradičního festivalu Mezi ploty. Nechyběl jsem tam ani já s workshopem jógy smíchu, který k sobě přilákal kolem 40 zájemců. Děkuju Petrovi Hoffelnerovi za krásné fotografie.

Jarní fotodílna s jógou a meditací - duben 2018

O víkendu 6. - 8. dubna 2018 jsem se zúčastnil jarní fotodílny na Sedlišti, kterou vedl Petr Hoffelner. Hodně se fotografovalo a také meditovalo. Velký hit byla jóga smíchu v mém podání, která oživila a rozesmála ostatní účastníky fotografické dílny.

Smíchocviky
2016 - © Mgr. Vladimír Paleček, tel: +420 725 240 915, e-mail: v.palecek@seznam.cz, www: https://vladimirpalecek.cz