• Smíchocvik Metrový smích
 • Smíchocvik Pochvala
 • Smíchocvik Veselý krtek
 • Smíchocvik Indický autobus
 • Smíchocvik Výpověď z práce
 • Smíchocvik Mobilní telefon
 • Teoretický úvod k józe smíchu
 • Spokojený lektor
 • Smíchocvik Pštros
Vladimír Paleček - jóga smíchu

Masáž zvukem tibetských mís

Masáž zvukem tibetských mís je speciální druh zvukové terapie. Během terapie zůstáváte oblečení a zpívající mísy jsou rozeznívány přímo na těle. Ceník: 1,5 hod. za 1 200 Kč, 1 hod. za 800 Kč.


Metodu masáže zvukem tibetských mís mi předal František Horváth. Masáž tibetskou mísou získal studiem u jednoho z léčitelů Dalajlámova doktora Lobsang Láma Dhondup v indickém městě McLeod Ganj (je to místo, kde sídlí tibetská exilová vláda).

Některé z účinků masáže zvukem:
Kontraindikace k tibetské míse:
 1. Těhotné ženy.
 2. Diagnostikovaná deprese.
 3. Epilepsie.
 4. Kardiostimulátor.
Masáž zvukem tibetských mís je speciální druh zvukové terapie

Zpívající mísa vám je pokládána přímo na tělo, kde jí terapeut rozeznívá. Během takové seance zůstáváte zcela oblečení. Uklidňující zvuky a jemné vibrace vydávané zpívající mísou navozují pocit vnitřní pohody a rovnováhy a zároveň umožňují velmi efektivní a hlubokou zvukovou relaxaci. Ve stavech hluboké relaxace se dostáváme do kontaktu s našimi intuitivními složkami, což nám pomáhá v sobě probudit naši přirozenou sebejistotu a sebedůvěru. Masáž zvukem jemným způsobem uvolňuje a rozpouští napětí a bloky v těle i mysli.

Jak masáž zvukem funguje?
Tibetská mísa

Základním stavebním prvkem lidského těla je buňka a nejjednodušším způsobem jak komunikovat s buňkami je pomocí vibrace. Externí vibrace v buňkách vyvolávají rezonanci shodnou se zdrojem vibrací. Zvuk rozezněné zpívající mísy přiložené na tělo, které se skládá ze 70 % z vody, je touto vodou přenášen, čímž buňky rozechvívá. Zvukové vlny se tak tělem šíří, jako soustředné vlny po hladině vyvolané hozením kamene do vody ve stále větších kruzích. Čistí se tak krev, masírují svaly, orgány a dokonce i kosti. Zároveň se tímto způsobem navozuje hluboká relaxace a orgány se harmonizují a energizují. Všech těch více než 100 biliónů buněk, které jsou stavebním materiálem lidského těla, tak dostává jemnou buněčnou masáž. Vibrace tibetských mís jsou dostatečně klidné na to, aby ztišili nervový systém a zároveň dostatečně silné, aby pronikly hluboko do těla a prostoupily i kostmi. Vibrace proniknou až do míst, kam byste se s rukou a prsty nikdy nedostali a navozují tak léčení, kterého byste jinou cestou jen velice těžko dosáhli.

Zdroj informací: www.kouzlozvuku.cz

2016 - © Mgr. Vladimír Paleček, tel: +420 725 240 915, e-mail: v.palecek@seznam.cz